Naprawa silników spalinowych

Zajmujemy się naprawą i remontami silników spalinowych DEUTZ i Perkins, zarówno tych pracujących w maszynach budowlanych jak i maszynach rolniczych.

W swojej ofercie posiadamy oryginalne części zamienne do silników Perkins
i DEUTZ, jak również tańsze zamienniki tych części, o ile takie do konkretnego modelu występują.

Dzięki wysokim standardom pracy oraz dobrej jakości części zamiennych świadczymy usługi remontowo-serwisowe na najwyższym poziomie.

Wykonujemy zarówno kapitalne remontu silników, jak i poszczególne naprawy.

Silniki DEUTZ

DEUTZ AG – niemiecka spółka akcyjna produkująca silniki spalinowe, założona
w 1864 w Kolonii. Przedsiębiorstwo działało pod różnymi nazwami, m.in. KHD (niem. Klöckner-Humboldt-Deutz AG).

Oprócz budowy silników spalinowych chłodzonych powietrzem, wodą albo olejem firma trudniła się produkcją lokomotyw, ciężarówek, autobusów i maszyn rolniczych. Ciężarówki i autobusy były produkowane pod marką Magirus-Deutz przez KHD.

Silniki Perkins

Perkins Engines – angielska firma będąca własnością Caterpillar Inc. z siedzibą
w Peterborough produkująca silniki Diesla dla marynarki, rolnictwa i silniki stacjonarne.

Silniki Perkinsa są używane przez wiele firm produkujących ciągniki i maszyny rolnicze np. Massey Ferguson, Landini, McCormick, Claas, Ursus, a także takie firmy jak JCB.

Firma Perkins Engines została założona w 1932 w Peterborough w Anglii przez Frank'a Perkins'a. W 1959 została sprzedana producentowi maszyn rolniczych Massey Ferguson, następnie stała się częścią LucasVarity plc. W 1994 Perkins wyprodukował swój 15-milionowy silnik. Caterpillar zakupił firmę Perkins Engines od LucasVarity w 1998 za 1,325 miliarda dolarów.

W Polsce produkowano silniki Perkinsa z serii AD3.152 oraz A4.236
w Zakładach Mechanicznych Ursus na podstawie licencji zakupionej na ciągniki rolnicze w 1974 roku od firmy Massey Ferguson.